יום שני, 21 בדצמבר 2015

חלומות חג מולד (ואיך להגשים אותם) חלק ב'

קצת מוזר לי לכתוב עכשיו את הפוסט הזה. התאריך הרשמי של חג מולד עוד לפנינו, אבל המסיבה שלי השנה כבר מאחורי, ואני נמצאת כרגע בשלב הקצת מבאס של ריקנות-שאחרי-פרויקט. אני מטפלת בו בתרפיית DIY אינטנסיבית והמון פרקי חג מולד של סדרות ישנות... אבל זה לא בדיוק אותו הדבר. כמה שאני לא אוהבת לחץ, יש משהו בדחיפות הזאת, כשמתכוננים למשהו, שמניעה אותי ועוזרת לי לעזוב את הטלוויזיה ולעשות עכשיו, ולא "מתישהוא".

מקווה שדחיפות עוזרת גם לכם לעבוד, כי באמת לא נשאר הרבה זמן... אז נתחיל (ונמשיך) עם הדברים הקלים. אחרי שכבר קישטנו את העץ, הגיע הזמן לקשט את הקירות. אחד הרעיונות הכי מתוקים וקלים שנתקלתי בהם הוא לעטוף תמונות כמו אריזות מתנה, בצבעים עליזים וסרטים מפוארים – ולתלות אותן כך. זה משהו שאפשר לעשות בכמה דקות עם חומרים שיש בדרך כלל בבית, זה מכניס לאווירה – וקל מאוד גם להחזיר את התמונות למצבן הקודם (ואפילו מקבלים את הכיף של לפתוח מתנה...). 

אפשרות נוספת, לקצת יותר מתקדמים, היא להשתמש בעטיפה כבסיס לציור. אני השתמשתי בצלליות של איילים שהדבקתי על העטיפה, כי כידוע, יש לי חולשה לאיילים, אבל אפשר באותו אופן להכין צלליות של עצים, אנשי שלג לבנים, פתיתי שלג, מגפיים, כפפות, גרביים – כיד הדימיון והסבלנות. זו בהחלט יצירה שאפשר לשתף בה ילדים, גם קטנטנים (לפחות בשלב הרעיונות ;) )
אני כל כך אוהבת אותו שהוא נשאר תלוי בחדר שלי חודשים
בדיעבד, לא הייתי מכינה את זה משני חומרים מבריקים, אבל זה נחמד גם ככה.
באופן דומה בחרתי לקשט כריות פשוטות שהיו לי והיו זקוקות למייקאובר, עם טפט קטיפה זול. זה לא פתרון לטווח ארוך, אבל לטווח קצר - זו אופציה קלה ושידרוג רציני.

מי שעוקב אחרי קרן בר המוכשרת יזהה את העיצוב...

עוד אפשרות מקסימה למשחק עם צלליות היא לגזור צללית יפה (במקרה הזה השתמשתי בתמונה של סנטה במזחלת עם האיילים), ולהדביק בחלק הפנימי של מנורה. כשהמנורה כבויה היא נראית כרגיל, אבל כשמדליקים אותה - קסם.
יפתיע אתכם לגלות שהוא נשאר אצלנו משנה שעברה?
אנחנו ממשיכים להתקדם ברמת הקושי (או ליתר דיוק – בכמות הזמן הנחוצה) עם שתי הדרכות מקסימות של רובסון דיזיין שמצאתי ביוטיוב.
על כוכב-הספרים הזה (איך אתם הייתם קוראים לזה?) אני מפנטזת עוד משנה שעברה, והשנה סוף סוף ישבתי והכנתי אותו, עם ספר ישן ומצהיב שמצאתי בארגז המסירה של הספריה (ממש לא חייבים ספר מלפני מאה שנה... וגם לא חייבים 120 קונוסים. אני הכנתי פחות ועדיין נשארו לי עודפים. הייתי מכינה 80  ורואה אחר כך אם יש צורך להוסיף עוד). בסרטון היא משתמשת במרכז בקישוטי-כדורים של חג מולד, אבל מכיוון שיש לי מספר מוגבל ביותר של כאלו, אני בחרתי לשים במקום אצטרובל מנצנץ ויפה במיוחד, שהגודל שלו התאים בדיוק ב"חור" באמצע. התוצאה מרשימה, אלגנטית, ואני מאוהבת בה לחלוטין.
אהובי!
נשארו לכם עוד הרבה דפים בספר? הכינו מהם "כוכבי מניפות" – מקסימים, קלים, ולוקחים כלום זמן.
1. מקפלים קיפול 'אקורדיון'
2. מקפלים באמצע
3. מדביקים
4. חוזרים על הצעדים עם דף נוסף ומדביקים את החצאים זה לזה
וככה הם נתלו על הארונית שלנו

את עץ המראות המהמם הזה
אני בחרתי להכין בקטן, ובמקום להתעסק בשבירת מראות, אני הכנתי אותו מחתיכות של דיסקים שהדבקתי עם דבק חם על חתיכה קטנה של קאפה. העבודה של לחתוך דיסקים היא מהסוג שנותן יבלות, אבל התוצאה, לטעמי, יפהפיה– האור נשבר עליהם להמון צבעים, וזה נראה פשוט קסום, כמו תכשיט לקיר...
התמונה אפילו לא מתחילה להראות כמה זה מנצנץ
היצירה הבאה היא שילב של יצירות מהפוסט הקודם – "נברשת"/מובייל חורפית וקסומה, שבנויה מבסיס של זר-חישוק, שעליו תלויים, ברווחים פחות-או-יותר אחידים, שישה איצטרובלים כסופים נוצצים, ו"נטיפי קרח" מבקבוקי פלסטיק (בין כל אצטרובל תליתי שני נטיפים קצרים עם נטיף ארוך באמצע). את הנברשת תלינו (נו, ליתר דיוק, דנה תלתה) עם חוט דייגים מוו שמחכה מעל פינת האוכל שלנו במיוחד ליצירות כאלו – והוא נראה מרוצה במיוחד במראה החורפי הטרי שלו.

עוד יצירה שילדים יאהבו במיוחד היא אנשי שלג מבקבוקים לבנים של יוגורט. חותכים את הקצה העליון, 
מכינים להם כובע (הדרכה מפורטת להכנת כובעיםמושקעים תמצאו כאן, אבל אפשר בהחלט להסתפק במקרה הזה בכובע פשוט ומהיר. אנשי השלג לא יתלוננו)
צעיף קטן מלבד
מדביקים עם דבק חם, ומציירים להם פנים. את האף אפשר לצייר עם טוש כתום, או להכין מדבק חם (החתולים שלי מאוד נהנים לתלוש אותם מאנשי השלג המסכנים). אפשר להוסיף לגוף פרטים כאוות נפשכם – מפונפונים, חרוזים, כפתורים – או פשוט לצייר אותם, כמוני.
הכובע שלו יצא עצום, אבל נראה שהוא מרוצה ממנו.

זוכרים את הקישוטים הדו-מימדיים? האיילים והדובים? אפשר להכין להם בסיס מדבק חם כך שהם יוכלו לעמוד בעצמם, ואפילו לפזר מעל הדבק נצנצים, כך שהוא ישתלב יפה יותר.
האין הוא מלכותי?
את דלת הכניסה שלנו בחרנו לקשט בהמון פתיתי שלג מנייר, "ירושה" מהחתונה החורפית של חברה, ששדרגנו עם מגנט מאחור ואבנים מנצנצות במרכז. פתיתי השלג הוכנו עם פאנצ'ר גדול, שעכשיו אני חייבת להשיג גם לעצמי...
על הדלת תלינו זר-חישוק חורפי על פתיתי שלג וקישוטים כסופים
את דלת המטבח בחרנו לקשט עם חבל-טינסל דמוי עץ, שמסביבו מלופפים גרלנדת איצטרובלים וסרט זהוב נוצץ – וכמובן עם פפיון באמצע.

דנה הפתיעה אותי עם עץ עשוי מכוכבים זוהרים בחושך על דלת השירותים – זו יצירה מתוקה שאפשר להכין מכל מיני מדבקות וילדים יוכלו להנות ממנה – היא אפילו לא דורשת שום שימוש בדבק חם!

עכשיו כשכל הבית מקושט למשעי, נשאר רק דבר אחד לקשט – את עצמינו. בחו"ל יש תעשייה שלמה של אופנת חג-מולד, אבל בארץ קצת קשה יותר. כובעי סנטה עדיין יחסית קל (וזול) להשיג בחנויות (אנחנו קנינו כמה ב'אפקט' בשלושה וחצי שקלים לאחד), ואת השאר – נכין בעצמנו.אני אוהבת להכין לאורחים שלי (ולעצמי) סיכות ואביזרים לבגדים ולשיער. הנה כמה סיכות בגדים שהכנתי:
עצי חג מולד (מנייר מבריק), איש שלג (מפונפונים), סוס נדנדה (על בסיס קרטון של דגני בוקר), גרב סטוקינג, כובע סנטה, איש ג'ינג'ר, וסיכת פרח חג מולד שדנה הכינה (מלבד).
אפשר להכין גם סיכות פתיתי שלג מסול, כמו בהדרכה הזאת של דיסני.

על כל אילו אפשר להדביק סיכת בגד, או לחילופין – סיכת ראש, ומייד התלבושת שלנו קיבלה שידרוג חג מולדי.
הכנתי גם כמה קשתות ראש: הכי פשוטה וקלה – הדבקתי סרט מתנה גדול על קשת (אפשר גם על סיכה). הם אפילו באים בדרך כלל עם דבק בתחתית, כך שמדובר ביצירה של עשר שניות בערך...

קשת קרני אייל – בהשראת קרניים מ"פט סוסאייטי"...

ציירתי דוגמה של קרניים והעתקתי לשכבה כפולה של לבד.

גוזרים לפי הסימון, ומשאירים את החיבור בין השכבות בתחתית הקרניים.

 משחילים קשת בתחתית הקרניים וממקמים אותן במקום. מדביקים את תחתית הקרניים לתחתית הקשת, ואת שתי השכבות זו לזו עם שכבה יפה של דבק חם – כשהדבק יתייבש הקרניים יתקשו ויעמדו יפה מעצמן.
 מוסיפים אוזניים קטנות מהצדדים (כמו בקרני האייל המושקעות שלנו) – וסיימנו!


אחרונה חביבה – קשת עם אצטרובלים ופירות

 מדביקים לקשת בסיס מבריסטול ירוק, אליו מדביקים עלים של פרחים סינטטיים. אחרי שכיסינו את הביס בעלים, מסדרים את העיצוב עם אצטרובלים קטנים ופירות (אני השתמשתי בענבים מפלסטיק שקניתי בתקופת סוכות). לטאץ' חורפי אחרון הוספתי קצת נצנצים גסים, דמויי שלג, כך שגם הסתירו את הדבק החם. ממליצה להוסיף חיזוק גם בתחתית הקשת, כי זה יוצא די כבד.

ובנימה חגיגית זו, אני מאחלת לכם חג שמח, ו2016 נפלאה, מלאה ביצירה, אהבה וסיבות טובות לחגוג.

2 comments:

  1. הייתה מסיבה כיפית ומושקעת כרגיל. מאוד אהבתי את התמונות שלך בסוף הכתבה. הן יצאו מאוד יפות.

    השבמחק
    תשובות
    1. כמה שאת מוכשרת וכל-כך יצירתית...יכולה לגרום לכל אדם לאהוב את חג המולד...<3

      מחק