יום שני, 22 ביוני 2015

הנזר של רייבנקלו - DIY הארי פוטר

פעם, לפני חודש וחצי בערך, כתבתי פוסט חדש לבלוג. פוסט ארוך, מושקע וגדול, עם חמישה פרוייקטים שונים של DIY ואמונה שלמה שתוך ימים ספורים אני אוכל לפרסם אותו, עם תמונות יפות ומושקעות ולינקים יעילים.
כמה צעירה ותמימה הייתי.
היום אני לא מרגישה טוב. היום אני כל היום בעבודה. היום אני עייפה. היום אני צריכה לעבוד על המסיבה של דנה. והימים הופכים לשבועות... ואין זמן, אין כוח, אין פוסט חדש. לפני יותר משבוע סוף סוף התיישבתי לצלם את ההכנה של אחד מהפרוייקטים. שכנעתי את עצמי שזו עבודה של כמה דקות. וגם השאר, רק כמה דקות (נכון טכנית, אבל לא קונספטואלית). שכחתי שהייתה סיבה שקראתי להם "פרוייקטים גדולים"...
בכל מקרה, אחרי הרבה ייאוש והרבה "כבר לא אכפת לי", אני סוף סוף מעלה לכאן אחד מחמשת הDIY של הפוסט ההוא... מה יהיה עם השאר? אני לא יודעת. אני מניחה שהם יעלו, מתישהוא. ואולי לא. הבנתי על עצמי משהו בחודש וחצי האלו. בלוג זו התחייבות גדולה, התחייבות שאני לא בהכרח מסוגלת לקחת על עצמי כרגע.
אז החלטתי שאני עוד לא מוותרת על הבלוג הזה, אבל אני גם לא מתחתנת איתו. לעת עתה, אנחנו נסתפק ביחסים קז'ואלים. לפחות עד שאני אשאב אליו, כפי שקורה לי בסופו של דבר...

אז, הנזר של רייבנקלו. הנזר האבוד של רייבנקלו זוכה בספר לגרסה משוחזרת משעשעת (ומפחידה) משהו אצל משפחת לאבגוד, אך למעשה, הוא לא מתואר כמיוחד למראה (הארי לא שם לב לשום ייחוד כשהוא מוצא אותו, ולא מזהה אותו). בסרט, לעומת זאת, יש לו עיצוב מהמם דמוי נשר, שאני החלטתי לנסות לשחזר באמצעי הדלים.
http://www.harrypottershop.com/product/the+lost+diadem+of+ravenclaw+by+noble+collection+hpnbtiara.do

 שוב ניגשתי למדפסת הנאמנה שלי... והדפסתי את התמונה הזאת שמצאתי באינטרנט.
http://cnc-acrylics.deviantart.com/art/Ravenclaw-Diadem-Tattoo-399654334

גם כאן, כמובן, אני ממליצה להדפיס על נייר איכותי ועבה. את ההדפס הדבקתי על קרטון דק (של דגני בוקר),

וגזרתי לפי הדוגמה עם מספריים עם קצה דק של ציפורניים (ממליצה לצבוע את המקומות עם החורים, כדיי לא להתבלבל  בגזירה).

במקום אבני החן הקטנות, ציירתי נקודות קטנות וחיזקתי את הפרטים של הראש עם צבע טוליפ בולט,
ואחרי שהוא התייבש, ריססתי את הכל בצבע כסף (במקור - בשביל ההדגמה, מכיוון שזה הנזר השני שלי, החלטתי "להשתגע" עם הצבעים - עם צבע בסיס זהוב-ברונזה, ואבנים צבעוניות במקום כחולות).

הספריי יוצר כיסוי טוב אבל לא מושלם – אפשר לראות מבעדו את הפרטים, כך שיכולתי להדביק אבנים גדולות במקום,
ולחזק את הכיתובית בתחתית הנזר.

 בעדינות, כדיי להימנע מסימני קיפול, הדבקתי מאחור חוט ברזל ארוך, ועיגלתי את הנזר לצורה מתאימה. סוגרים את שארית חוט הברזל לעיגול מסביב לראש.


ניסיתי להדביק גם על קשת -
היא התאימה פחות "בדיוק" (ראו אותה מבעד לחורים, אבל ריססתי אותה מראש בצבע מתאים כך שזה לא בולט), ונראתה קצת מעוכה יותר בצדדים, אבל על הראש זה לא נראה שונה בהרבה.
עם חוט מתכת

עם קשת
וזהו, יש לכם נזר רייבנקלו קסום משלכם. בלי יותר מדי מאמץ, הוא יוכל להיות הנזר האבוד... ניסינו להוריד מהנזר הכסוף שלנו את האבנים התחתונות, ודנה טוענת שזה נראה הרבה יותר טוב ככה. מה דעתכם?

עוזרת צילום, ריסוס, ותמיכה רגשית: דנה הראל


תגובה 1:

  1. תיקון חשוב: מה שאמרתי זה שאני אישית ממש מעדיפה את איך שהנזר יושב ומתעגל עם החוט ברזל, שמתאים את עצמו לנזר במקום הקשת שהנזר הוא זה שמתאים את עצמו אליה. חוט ברזל > קשת.
    לגבי האבנים מה שאמרתי זה שעדיף להשתמש בחוט כדי שזה יתלה יפה ורך על המצח וכי הקרטון די עדין בנקודה הדקה של אבני מצח ומחזיק מעמד פחות טוב.
    סך הכל אני ממש אוהבת וגאה בנזר, אני חושבת שזה יוצא יפה ואני רוצה מתישהו למצוא זמן להכין עוד כתרים למיניהם בשיטה דומה.

    השבמחק