יום ראשון, 14 בינואר 2018

הרפתקאות דצמבר

באנגלית אומרים "הזמן אינו מחכה לאיש". בעברית לא מדברים על זה.
כמעט חצי ינואר כבר עבר ואני הייתי תקועה בענן של מחלה (הייתי? עדיין, אבל מקווה שאני מתקרבת סוף סוף לקצה). דצמבר נראה כמו אתמול אבל גם כבר כמו חיים אחרים.
בכל העולם אנשים כבר הורידו מזמן את קישוטי חג מולד שלהם, אבל אצלי בבית, למרות שהחתולים כבר הפילו לפחות פעם אחת כמעט את כל הקישוטים - רוח חג מולד עדיין מפעמת במסדרונות.
למעשה, עם המצב הבריאותי ההפכפך שלי, אני כרגע שוקלת ברצינות פשוט להשאיר את הכל בתור תמה ליום ההולדת שלי... All is calm, All is bright, אז למה לשנות את זה?

דצמבר התחיל עם התשישות שנותרה מאתגר הפינ-אפ, ועם רצון עז להמשיך - ואכן המשכתי, עם הקבוצה הקטנה שלי. החלטתי שאם מתחילים משהו אז מתחילים בגדול, וזו גם הייתה תמה הראשונה שבחרתי - שיער גדול, נפח-נפח-נפח. הרעיון היה, בין השאר, לאתגר את עצמי, כי אני עדיין מרגישה לא בנוח עם תסרוקות גדולות מדי - הטראומה משנות השמונים גורמת לי להרגיש לגמרי מגוחכת. אבל אומרים שלהרגיש מגוחכת מדי פעם זה טוב לנשמה...
בכל מקרה, זה היה המראה שבסופו של דבר הלכתי עליו היה רול גדול מעל הראש, קוקו-בלוף עם גלים רכים והרבה אווירת חג-מולד:

אני מרגישה שכבר היו לי מראות אמיצים מזה בעבר, אבל לא תמיד חייבים להיות אמיצים. לפעמים מספיק פשוט לעשות כיף.

בשבוע שאחרי בחרתי בתמה קלה ופשוטה יותר. בעוד שאני הצלחתי להמנע לאורך האתגר המקורי מכל מיני שיטות וחומרים שמזיקים לשיער, ידעתי שהרוב לא ניסו אפילו, וניסיתי לתת לשיער שלהן חופש עם "באן" פשוט - גולגול, ולראות איך אפשר, עם קצת כוונה טובה וסטיילינג, להפוך גם את התסרוקת הזאת למיוחדת.
מעשית, רב המשתתפות לא התאפקו, והמשיכו להרכיב תסרוקות מלאות ברולים וטיזינג  ווקס וספריי... כנראה שקשה לשבור הרגלים. וגם - מסתבר שבחברה מסויימת אני נחשבת למאוד קז'ואלית... מי ידע?
את ההשראה למראה שלי לקחתי מחנוכה - לא חנוכה הקטן והחמוד שאנחנו חוגגים בישראל, אלא חנוכה אמריקאי, צבוע בכחול-כסוף-לבן (למה? כנראה בגלל שאלו הצבעים שחג מולד השאיר לו).
אני כל כך אוהבת נצנצים
סיכת הפרחים הלבנים על הטופ נלקחה מקשת לשיער
אני מאוד אוהבת את חנוכה, אבל השנה בקושי יצא לי לחגוג אותו. רוב הערבים הייתי עסוקה בעבודה, ובפעמים המעטות שלי ולאחותי היה ערב פנוי - למי יש כוח לבלות אותו בלשמור שהחתולים יתרחקו מהנרות? בקיצור, הגעתי למסקנה שהגיע הזמן לקנות חנוכיה אלקטרונית... לא בדיוק מסורתי אבל הרבה יותר פשוט ובטוח.

את התמה הבאה לוח השנה קבע עבורי - חג מולד! השבוע שלפני החג הזמין שימוש בצבעי ירוק-אדום, זהב, נצנצים, וכל מה שמחמם את הלב. כידוע, מדובר בחג האהוב עליי, אז השקעתי את כל הזמן שהצלחתי למצוא והשתדלתי להנות מכל רגע. בחו"ל, מרגישים את חג מולד בכל פינה. בבית - אווירת החג תלויה רק בי, ואני ארגיש אותה רק ככל שאני אביא אותה בעצמי.

הלוק הראשון שלי הוא די קז'ואלי (מלבד הפרח הענקי בשיער) - שמלה אדומה רכה, סריג ירקרק בסגנון קפוצ'ון, ותכשיטים זהובים. מה שמקפיץ את חג-המולדיות של הלוק זה הפאטץ' פעמונים - אני אוהבת להזמין פאטצ'ים מאלי אקספרס במחירים מצחיקים ולהשתמש בהם כסיכות - אני לא טובה בלהתחייב רק לבגד אחד שיקבל אותם...

ההשראה ללוק הזה הייתה עוגיות אנשי ג'ינג'ר - העוגיות המסורתיות של חג מולד, עם הזילוף הלבן על העוגיה החומה-בהירה. השנה עוגיות הג'ינג'ר היו גם תמה בקישוטי העץ שלי. הסיבה שבחרתי במראה הזה היא בעצם כי הגיעו קישוטים שהזדמנתי, שנראו לי קצת קטנים בשביל לבלוט על העץ, אבל חמודים ומקסימים בתור אביזרים.... וכפי שאתם רואים לא התאפקתי וענדתי אותם גם כסיכות בגד וגם כעגילים (כן, אני הופכת כל דבר לאביזר לביש, זו נטייה שיש לי בערך מגיל 10). בשיער בחרתי שני רולים קטנים יותר משני הצדדים, לוק שאיכשהוא עובד על אחרות, אבל אני מרגישה שגורם לי להראות בעיקר כמו דובון אכפת לי.

כן. עשיתי את זה. הפכתי את עצמי לעץ חג מולד.
זה לקח הרבה הרבה הרבה יותר עבודה ונסיונות וכישלונות ממה שתיארתי לעצמי, אבל בסוף עשיתי את זה!
העמדתי את השיער שלי בעזרת כמה וכמה באן-רולים, הידקתי את השיער עם סיכות מסביב כדיי שלא יציצו, כרכתי מסביב טינסל ירוק ואז קישטתי הכל בקישוטי כדורים קלאסיים וסיכה של "ערימת מתנות" שהכנתי. גם השמלה הירוקה קושטה בטינסל וכדורים... ואני מניחה שיכולתי למלא את עצמי בעוד הרבה קישוטים, אבל האמת היא שהקונסטרוקציה הזאת על הראש אולי מרשימה מאוד אבל לא הכי נוחה בעולם, אז העדפתי להצטלם לפני שהכל מתפרק או גורם לי לכאב ראש קשה מדי. אבל שום כאב ראש לא יוריד את החיוך הגאה הזה מהפרצוף שלי!


ביום הזה נסענו לנצרת לתהלוכת חג המולד השנתית שלהם, אז לא היה לי הרבה זמן להצטלם - אבל אפשר לראות שאני לובשת קרדיגן בורגו עם שמלה ירוקה מתחת, ועל הקרדיגן פאטץ' גדול של עץ חג מולד, וגם סיכות קטנות של איש ג'ינג'ר ומתנה. על השיער שמתי סיכה של פרח פוינסטיה (שבטח יש לו שם בעברית שאני לא יודעת) לפי ההדרכה הזאת:
 https://cartaforbicigatto.wordpress.com/2014/12/15/diy-paper-poinsettia-free-template/
https://cartaforbicigatto.wordpress.com/2014/12/15/diy-paper-poinsettia-free-template/
כמה מילים בקשר לטיול עצמו:
הנסיעה הייתה ארוכה וקשה. העמידה על הרגליים במשך שעות על גבי שעות הייתה ארוכה וקשה. התהלוכה עצמה הייתה... דומה באופן מפתיע לעדלאידע המקומית שלנו, רק עם הרבה יותר תופים וחמת חלילים. מי ידע שיש כל כך הרבה נגני חמת חלילים בישראל? ההיי-לייט האמיתי של הטיול היה בכלל כשרק נכנסנו לנצרת, עם חלונות הראווה המקושטים, וחנות ענקית שמוקדשת אך ורק לחג מולד, עם המון עצים מקושטים יפהפיים ואותם שני שירים בלופ ברקע...
עץ יפה
עוד עצים יפים
ועוד
ועוד...
סנטה חמוד
ועוד סנטה חמודים...
חתן היומולדת עם ההורים הגאים
והעץ הע-נ-ק-י בכיכר העיר
אז אני בהחלט ממליצה לבקר, אבל לא חייבים דווקא ביום של התהלוכה עם כל הלחץ והצפיפות. בשנה הבאה אני חושבת שאבדוק את האירועים ביפו ואקווה שהם יהיו יותר מספקים, כי לצערי אני אפילו לא יכולה לחלום על כריסטמס באירופה - אם קשה לי להתמודד עם הקור האירופאי במאי, אני כנראה ממש לא מוכנה לקור של דצמבר...

בערב חג מולד הרגשתי שהגיע הזמן לקצת חגיגיות ועשיתי דיסניבאונד של בל-חג מולד (מסרט ההמשך הידוע לשמצה של היפה והחיה). אתם יודעים שאני תמיד קופצת על כל הזדמנות "להיות" בל.
שילבתי בין שמלת בורדו, עליונית זהובה, שרשרת פנינים וסיכת ורד שהכנתי מלבד לפי ההדרכה הקלה הזאת:
https://www.facebook.com/MetDaanCreative/videos/1807700572793889/

ביום החג עצמו שילבתי בין אחת מהשמלות האדומות האהובות עליי (זו עם החצאית הכי מתנפחת), קרדיגן בצבע ירוק בוהק, פנינים אדומות ואותה סיכה שהכנתי - הפעם על הבגד ולא על השיער, עם גלים רכים שמתאימים ליום חופש (שלא היה לי, אבל כמה נחמד להעמיד פנים).

קרדיגן בצבע דובדבן עם שמלה של ירוק משבצות, ואתה סיכה ראש בתוספת נצנצים, ותכשיטים מנצנצים - לערב מסיבת חג מולד.

עוד מראה חג-מולדי אחרון, כשהלכנו "לבקר את סנטה" בקניון ארנה. זה היה כל כך עלוב שאין טעם להרחיב על זה. אבל הלוק חמוד בעיניי ומתאים גם למי שרוצה ללכת על מראה פחות צעקני מבחינת צבעים.

ו... הנה אנחנו מגיעים לערב ראש השנה, עם שנה חדשה ומנצנצנת. 

את השנה החדשה בחרתי לקבל עם התכשיטים הכי מנצנצים, טיארה, צללית נצנצים ושמלה זהובה...
רציתי להראות הכי זוהרת ונוצצת שאני יכולה.... ואז החלפתי בגדים, נישקתי את כל החתולים שלי, והלכתי לישון.
איזו דרך טובה יותר יש להתחיל שנה חדשה?

זהו להפעם. אנחנו מתקרבים למרתון פורים, אז אני מקווה שאתם בכושר ;)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה